2014 m. kovo 3 d., pirmadienis

Aš ir tu = kartu? Kaip tapti tobula pora?

Tai kas yra ta MEILĖ? Pirmiausia tai jausmas, o jausmai banguoja. Vienu metu viskas atrodo taip nuostabu, kad geriau ir būti negali, o kitą kartą taip pilka, niūru, kad nebežinai, kur pasidėti. Tai nei pirmu nei antru atveju negalima daryti esminių gyvenimo sprendimų. Reikia sulaukti to laiko, kai būsite viduryje šių dviejų kraštutinumų, tada viską galėsite apgalvoti protingai.

Paskaitą 2014 m. vasario 27 d. skaitė knygos „Meilės pamokos“ autorius Ričardas Pagojus

Merginos į viską žiūri šiek tiek per emocinę prizmę, o vaikinai viską labiau suvokia protu. Meilė taip pat yra ir pažinimas, o šiam reikia laiko. Būtent dėl šios priežasties meilė iš pirmo žvilgsnio negalima, iš pirmo žvilgsnio galimas tik įsimylėjimas. Kas yra pažinti? Tai suvokti ir teigiamas, ir neigiamas žmogaus savybes. Reikia ne tik pajusti, kad myli, o tai suprasti. Trečias dalykas, meilė – tai elgesys, valios pastangos. Meilei reikia jėgų. Žodis meilė rašosi „DARBAS“. Meilėje labai svarbus davimo aspektas, kas dažnai nėra taip paprasta, reikalauja daug pastangų. Taigi, meilė nėra vien tik gražus jausmas, kurio apakintas darai įvairiausius sprendimus. Viską reikia pasverti ir širdimi, ir protu.

Kuo meilė skiriasi nuo įsimylėjimo? Pirmiausia tai tuo, kad įsimylėjimas yra laikinas dalykas, o meilė amžinas. Kitas svarbus dalykas – įsimylėjimas yra egoistiškas, nes žmonės veikiau įsimyli įsimylėjimo būseną, o meilė tai jau yra savęs dovanojimas kitam. Ir trečias dalykas, kai įsimyli, negali „blaiviai“ mąstyti, protas tarsi aptemęs, o kai myli, tai protas puikiausiai veikia. Jei stovi labai arti žmogaus, esi prie jo prilipęs, tiksliau įsimylėjęs, negali jo matyti. Tam, kad pamatytum, turi atsitraukti tiek, kad galėtum pamatyti jį visą.

Ar tiesa, kad yra tas vienintelis, kuris man skirtas? Ir taip ir ne. Tas vienintelis yra siekiamybė, rezultatas, kurio abu turime siekti. Siekti, kad tas kurį išsirinkau visą gyvenimą būtų man vienintelis.

Netiesa, kad reikia ieškoti partnerio, kol jis pagaliau atitiks tavo visus lūkesčius. Taip niekada nebus, be to,  ir tu neatitiksi visų jo lūkesčių. Tobulų žmonių nėra. Jūs abu taip pat – du netobuli žmonės.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos pradedant draugauti:

  •   Neužduoti pakankamai klausimų, per mažai šnekėtis; draugystė turi turėti turinį.
  •   Ignoruoti įspėjamuosius ženklus (pvz.: jis/ji nenutraukia santykių su buvusiu draugu/drauge, turi finansinių sunkumų ar   pan.).
  •   Daryti pirmalaikius kompromisus (jei vienas iš jūsų elgiasi prieš savo įsitikinimus). Bet kokį konfliktą galima išspręsti   išskyrus tokį, kuris remiasi vertybiniu pagrindu.
  •   Geismo aklumas (ne mylite, o geidžiate, nes meilė neapakina, meilė atveria akis)
  •   Materialus suviliojimas.


 Kokie santykiai gali nepavykti? Nepavyks, jei vienas rūpinasi kur kas labiau negu kitas, jei myli tik partnerio galimybes ir tikisi jį/ ją pakeisti, jei yra „gelbėjimo misijoje“ (t. y. gelbėja draugą iš pvz. kokios nors priklausomybės), jei žiūri į savo partnerį kaip į sektiną pavyzdį, idealizuoja jį ir nesistengia pažinti jo netobulumų, jei parneris yra nepasiekiamas (yra vedęs, ar yra kunigas) ir t.t. Reikia labai gerai pagalvoti, ar tinkate vienas kitam.

Problemos, kurių dabar nesimato, bet bėgant laikui jos gali sprogti: 1. Amžiaus skirtumas (jei jis/ji vyresnė daugiau nei penkeriais metais, gali atsirasti tokių sunkumų, kaip patirties, draugų, interesų skirtumai), 2. Religija (paprastai ši problema išsisprendžia tik tuomet, kai vienas arba kitas pakeičia religiją), 3. Išsimokslinimas, socialinė, etninė padėtis, jos skirtumai taip pat gali ilgainiui trukdyti, 4. Uošviai, buvęs sutuoktinis, kitų žmonių poveikiai (jie neišnyks net ir todėl, kad tu atsiradai jo gyvenime), 5. Ilgo atstumo santykiai (nes per atstumą santykiai visada atrodo geresni, nei yra iš tiesų, reikia mažinti šį atstumą).


Įsivaizduokite, kad santykiai, ryšiai su kitais yra tarsi juostelė, vienas iš jūsų laiko vieną juostelės galą, kitas - kitą. Kiekvienas yra atsakingas tik už tą santykių galą, kurį jis turi, negali būti atsakingas nei už kito mintis, nei už nuomonę ar dar už kažką, kas priklauso kitam. Reikia išmokti laikyti tik savo juostos  galą. Kitas dalykas, kiekvienas žmogus turi daugybę įvairiausių virvelių su daugybe žmonių – tėvais, draugais, bendradarbiais ir t.t. Reikia stengtis nesusipainioti ir neįpainioti kitų virvelių į judviejų ryšį, nes viena virvelė – vienas ryšys priklauso tik dviem žmonėms.Bibliografija:
Ričardas Pagojus, Meilės pamokos
Gary Chapman, Penkios meilės kalbos. Kaip suprasti ir išmokti meilės kalbą
Gregory K. Popcak, Ar gandras atnešė, ar kopūstuose radom? (Kaip kalbėtis apie lytiškumą su savo vaiku, atsižvelgiant į jo amžių)Šis projektas finansuojamas remiant  Europos Komisijai. 
Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą