2014 m. vasario 17 d., pirmadienis

Jie ir jos – iš skirtingų planetų?

Ar vyrai ir moterys yra skirtingi? Žinoma, tai galime matyti ir kasdieniniame gyvenime. Mokslininkai nustatė, kad jau naujagimių mergaičių ir berniukų elgesys skiriasi.

2014 m. vasario 13 d. susitikome su psichoterapeutu Gintautu Vaitoška

Todėl ir suaugus svarbu žinoti, kaip bendrauti su skirtingos lyties žmogumi. Vyrai nuo mažens ieško moters meilės: jiems reikia, kad jais žavėtųsi ir pastebėtų, kokie jie yra stiprūs ir protingi. Pirmiausia jie ieško mamos meilės, kuri savo šypsena arba žvilgsniu parodytų, kokie yra svarbūs ir nuostabūs  jų maži pasiekimai. Vėliau jiems reikia merginos ir moters meilės. Pranešėjas teigė, kad merginos savo rankose turi didelę galią, nes vaikinų savęs vertinimas priklauso nuo mylimos merginos įvertinimo. Merginos turi galią, nes jos gali vaikinams pasakyti, kokie jie yra stiprūs.  Merginos taip pat trokšta būti mylimos vyro: joms tai reiškia jaustis gražiomis ir daug kartų girdėti žodžius „Aš tave myliu“.
Merginos gali labai padėti vaikinams tobulėti. Pasirodo, kai vaikinas įsimyli, jį lengva modeliuoti ir „užauginti“ brandžia asmenybe. Čia mums G. Vaitoška priminė visiems žinomą pasaką, kaip princesė savo pabučiavimu pavertė varlę princu. Šiais laikas, pasakojo pranešėjas, atsitinka atvirkščiai: dažnai merginos princus savo pabučiavimu paverčia varlėmis.  Jei mergina iš karto pabučiuoja tą, kurį laiko savo princu, jis virsta varle. Tam, kad varlės virstų princais, jiems reikia ilgai stengtis, praeiti ne vieną išbandymą, kol nusipelno merginos pabučiavimo. Kitais žodžiais, jei vaikinas, nors ir prašo, tačiau negauna visko iš karto, stengiasi atitikti jos reikalavimams, auga, ir vis labiau ją gerbia.
G. Vaitoška įvardijo dažnas anktyvaus intymių santykių priežastis – taip siekiama prestižo ir dažnai merginos turi mažą savivertę, todėl joms svarbu jausti, kad kažkas jas „įvertino“.
Iš pranešėjo taip pat išgirdome, kad visos merginos yra mirtinai gražios. Mums atskleidė vieno tyrimo rezultatus, kurie parodė, kad moterų patrauklumas susijęs su jų vaisingumu. Tomis dienomis, kai moteris yra vaisinga, ji tampa patrauklesnė.


Bibliografija:
Joshua Harris, Atsisveikinimo bučinys pasimatymui.  Ši knyga tinka labiausiai jaunimui, geriausia ją skaityti jaunystės pradžioje (12 - 15 metų). 


Jason & Cristalina Evert, How to FInd your Soulmate Without Losing Your Soul. Labai gera knyga, labiausiai tinka jau galvojant apie santuoką.Kitos knygos labiau rašo apie skaudžias problemas, kurios prasideda nevertinant skaistumo:Miriam Grossman, Unprotected. Knyga apie Amerikos koledžų merginų tragišką situaciją.


Steven Rhods, Taking Sex Differences Seriously.  Apie vyro-moters skirtumus remiantis neurobiologiniais tyrimais, taip pat apie neskaistumo skaudžias pasekmes. Ta pačia tema:

Louane Brizandine, Moters smegenys,  taip pat Male brain (nežinau, ar pastaroji jau išversta) 

John Gray, Vyrai iš Marso, Moterys iš Veneros, apie vyrų-žmonų bendravimo ir psichologinius skirtumus santuokoje. 

Gintautas Vaitoška, Lengvas gyvenimas,  2oo7 metais, Katalikų pasaulio leidiniuose.

Jenny Healy, Adomas ir Ieva iš Edeno.  kūno teologijos (Jono Pauliaus ii mokymo) tema.
Šis projektas finansuojamas remiant  Europos Komisijai. 
Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą