2013 m. lapkričio 6 d., trečiadienis

Kam panaudoju savo grožį?

Paskaitoje turėjome galimybę išgirsti tiek moterišką, tiek vyrišką poziciją. Kūno teologijos ekspertė Monika kalbėjo apie moters grožį ir kūno kalbą iš antropologinės pusės ir savo, kaip merginos patirties, o jos sužadėtinis, dalinosi savo kaip vyro mintimis.  

Moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad kalbantis pašnekovas daugiau nei penkiasdešimt procentų supranta ne iš žodžių, o iš kūno kalbos – laikysenos, mimikos, veido išraiškos, rankų judesių ir pan. Kūnas labai dažnai pasako daugiau negu žodžiai. Kitas dalykas, žodžiais galime meluoti, bet kūnas labai sunkiai pasiduoda melui. Mūsų kūnas yra tam, kad pasakytume tiesą apie save.  Taigi, kalba ir kūnas yra priemonės išreikšti save.

Grožį dažniausiai labiau išreiškiam kūnu negu kalba. Nuomonę apie kitą irgi pirmiausiai susidarom iš to, ką pamatom iš išorės, nes pirmiau pamatom, o tik po to išgirstame.

Mes savo kūną galime panaudoti melui ir dažnai jam panaudojam. Kartas net nejaučiam, kai meluojam pačios sau – pabrėžiam kažkurią kūno dalį, nors ir negalvojam, kad taip gražu. Tiesiog pabrėžiam norėdamos įtikti kažkam kitam. Kartais galbūt taip elgiamės net nespecialiai, o vyrai mato paprastai, ir atkreipia dėmesį net į tai, ką pabrėžiam nespecialiai. Jei norim parodyti tai, kas esam, o ne tai, ką turim, tai ir turim stengtis tai parodyti.

Galima sakyti, jog didžiausias moters uždavinys – padėti vyrui pamatyti ne vien tai, ką mato, bet kur kas daugiau ir svarbiau - tai, kas slypi jos viduje. Vyrai dažnai yra „trumparegiai“: jei per daug stengiesi pabrėžti ar išryškinti tam tikras kūno vietas, tai nenustebk, kad vyrui tave matant sunku galvoti apie tavo vidų. Panašiai yra ir su elgesiu. Jei savo elgesiu tik pabrėži tam tiktas kūno vietas, arba nevaldai savo judesių, tai vyrui tikrai dar sunkiau atsispirti ir galvoti apie tokios merginos vidų.

Ryte verta savęs paklausti: „Kodėl taip rengiuosi? Todėl, kad taip gerai jaučiuosi ar dėl kitų priežasčių, nors ir jaučiuosi nesmagiai?“ Tai būtent tada ir galim sugalvoti, ko pačios norim: „Ar noriu būti graži visiems ir traukti visų dėmesį ar noriu būti graži tam, kuris supranta mano grožį ir ne tik išorinį?“ Vyrui grožis irgi nėra tik kūnas. Vyrai greitai pavargsta nuo kūno ir atsipeikėja. Labai svarbus yra autentiškumas ir pasitikėjimas savimi. Protingą vyrą labiau traukia ta, kuri nors ir atrodo kukliai, niekuo neišsiskiriančiai, tačiau pasitiki savimi, turi gražų vidinį pasaulį, yra apie ką su ja pasikalbėti... Juk ir merginoms patinka tie vyrai, kurie turi turtingą vidinį pasaulį, o ne tik aukštas pareigas ir gerą statusą.  

Moters silpnumas ir drovumas irgi yra ypatingas grožis vyrui, nes vyras susiduria su tuo, ko nesuvokia, bet kas jam atrodo labai gražu: akys, veidas, judesiai, plastika ir t.t. Tačiau, kad vyras galėtų žiūrėti į moterį, o ne į atskiras jos kūno dalis, mums vyrams reikia moterų pagalbos. Ar mes pačios norim, kad mus matytų tik kaip kojas ar tik sijoną? Juk už tai, ką vyras mato, atsakinga pati moteris. Ir ne vien už tai, ką mato. Moteris labai dažnai yra atsakinga už tai, ar vyras nusideda, ar ne. 

Tiesa, šiuolaikinė visuomenė „transliuoja“, kad būti gražiai tai būti seksualiai. Tačiau tai netolygūs dalykai. Sumaišyti grožį su seksualumu tai tas pats, kas sumaišyti meilę su dėmesiu. Ko norime? Gauti dėmesio ar būti mylimos?

Tai nereiškia, kad nereikia savęs prižiūrėti! Apsirengti maišu tai ne išeitis. Skoningai suderinti drabužiai ir papuošalai, arba diskretiškas makiažas padeda pabrėžti vidinį grožį ir traukia dėmesį į mus, kaip asmenybes, jei per didelė iškirptė, minisijonas, permatomi arba aptempti drabužiai nenukreipia šio dėmesio tik į mūsų kūną. 

Būti gražiai yra atsakomybė, ir tai tikrai nėra lengva. Taip, gražus žmogus gali naudotis savo grožiu, juo manipuliuoti, tačiau tuo grožiu lengvabūdiškai gali pasinaudoti kiti. 

Stenkimės elgtis, rengtis ir atrodyti taip, kaip norim, kad apie mus galvotų. O kas mus daro gražias? Tikrasis moters grožis - būti savimi.  Būdama savimi, ji neturi papildomai parodyti savo grožio, nes moters grožis pats savaime skverbiasi iš jos vidaus.
Šis projektas finansuojamas remiant  Europos Komisijai. 
Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą